İz Danışmanlık

HAKKIMIZDA

İz Danışmanlık, 2012 yılı Ekim ayında İlknur Efeçınar tarafından kurulmuştur.

Amacımız, bebek, çocuk, ergen, yetişkin, aile ve kurumlara psikolojik, pedagojik ve eğitimsel hizmetleri meslek etik ilkeler çerçevesinde en iyi şekilde danışanların yararına sunmaktır.

  Danışanlarımıza rehberlik ederken, onların kendilerini tanıma, yaratıcılıklarını keşfetme, geçmişlerindeki izleri bugüne taşıma, bugün istedikleri biçime dönüştürme ve geleceklerini yeniden yapılandırma süreçlerinde onlarla birlikte yürüme sorumluluğunu ve kıvancını paylaşma isteğindeyiz.
Sevgi ile kalın.

İLKNUR EFEÇINAR

PSİKOLOG / PSİKODRAMATİST

         Ankara Üniversitesi D.T.C.F Psikoloji Bölümünden 1978 yılında mezun oldu. Meslek hayatının ilk 20  yıllık bölümünde, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurum ve kuruluşlarda görev yaptı. Meslek hayatının ikinci yarısına, kurucusu olduğu İz Danışmanlık’ta devam etmektedir.  Çalışma alanları genel olarak şöyle sıralanabilir; çocuk ve ergenlerde uyum ve davranış bozuklukları, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, anksiyete ve kaygı bozuklukları (OKB, panik atak ,sosyal anksiyete, ayrılık anksiyetesi), yaygın gelişimsel bozukluk, depresyon, öğrenme problemleri, sınav kaygısı, meslek seçimi, aile sistemi çatışmaları, boşanma ve yas.

ilknur-efecinar
zeynep-kurt

ZEYNEP KURT

Uzman Klinik Psikolog, Çocuk ve Ergen Terapisti

1989 yılında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi’nde başladığı lisans eğitimini 2014 yılında Maltepe Üniversitesi’nde onur derecesi ile tamamladı. Lisans eğitimi boyunca aldığı Klinik Psikoloji, Adli Psikoloji, Çocuk Suçluluğu ve Travma Psikolojisi derslerinin yanı sıra “Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi” (SOYAÇ) ve “Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı” (TÇYOV) ile çocuklara yönelik gönüllü sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. 2019 yılında Işık Üniversitesi Klinik Psikoloji, Çocuk-Ergen Yüksek Lisans programından mezun olarak uzmanlığını aldı.

ZEYNEP DOĞAN

PSİKOLOJİK DANIŞMAN / CO-PSİKODRAMATİST

Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü’nden mezun oldu. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı çeşitli devlet ve özel kurumlarında çalıştı. Abdulkadir Özbek Psikodrama Enstitüsünde psikodrama eğitimlerini tamamlayarak Co-Psikodramatist ünvanı aldı. Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden EMDR I. ve II. düzey eğitimlerini, Prof.Dr. Ümran Korkmazlar’dan Çocuk ve Ergen EMDR ve Özgül Öğrenme Bozuklukları Eğitimleri, Reyhana Seedat’tan Çocuk Merkezli Oyun Terapisi ve Filial Terapi eğitimlerini aldı. Sosyal Beceri Çocuk Eğitimini tamamlayarak SOBECE uzmanı oldu.

Çeşitli psikolojik testler eğitimleri alarak Gessel Gelişim Figürleri Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Bender Gestalt Görsel Algı Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, D2 Dikkat Testi, Goodenough Harris Bir İnsan Çiz Testi, Burdon Dikkat Testi, Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi, Catell Zeka Testleri, Porteus Labirentleri Testi, Kent EGY Zeka Testleri ve Denver II Gelişim Envanteri uygulayıcısı oldu.

Bireysel çalışmalarına özel öğrenme güçlükleri, disleksi, dikkat eksikliği, hiperaktivite ve derslerinde bireysel desteğe ihtiyaç duyan özel eğitim gereksinimli çocuklarla çalışmaktadır, ayrıca çocuk – ergen ve yetişkinlerle EMDR yöntemini kullanarak çalışmalarına devam etmektedir.

Zeynep-ofis-2
Sohbete başla
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋🏻
Size nasıl yardımcı olabiliriz?